
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - program "Działalność Upowszechniająca Naukę", pn. Katalog pomników ku czci poległych i zaginionych w I wojnie światowej na Pomorzu Środkowym, nr rej. 570/PDUN/2019

Fundacja Slawistyczna
Fundacja powołana do życia przez warszawskie środowisko slawistów w 1992 roku. Jej celem jest wspieranie badań naukowych i upowszechnianie wiedzy o językach i kulturach krajów słowiańskich. Fundacja współpracuje z licznymi zagranicznymi i krajowymi centrami slawistycznymi oraz od początku swojego istnienia wspiera młode pokolenia slawistów.

Instytut Slawistyki Polskiej Akademii Nauk
Jednostka naukowa, działająca od 1954 roku, w której prowadzone są badania z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa, kulturoznawstwa, historii, etnologii i socjologii. Działalność i program badawczy Instytutu koncentrują się na obszarach stanowiących wyzwania dla współczesnej humanistyki, mających kluczowe znaczenie dla rozwoju świadomości społecznej, a także dla ochrony kultury narodowej, zarówno materialnej, jak i duchowej.

Goleniowskie Stowarzyszenie Eksploracji Historycznej „Biały Grosz”
Stowarzyszenie, powołane w celu zgłębienia historii powiatu goleniowskiego, tworzenia bazy danych na temat historii powiatu goleniowskiego, gromadzenia i zabezpieczania materiałów archiwalnych dotyczących historii poznawanego terenu, tworzenia ekspozycji rzeczy znalezionych i zabezpieczonych przez członków Stowarzyszenia. Stale współpracuje z Konserwatorem Zabytków i działa zgodnie z jego wytycznymi. Stowarzyszenie prowadzi również działalność edukacyjną związaną z historią regionu wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych oraz chroni zabytki, w tym opuszczone cmentarze, którymi się opiekuje.

GRH Kreuz 1914
Grupa Rekonstrukcyjna pasjonatów historii okresu I Wojny Światowej
Ośrodek Badań Europy Środkowo-Wschodniej
Stowarzyszenie naukowe, powołane do prowadzenia badań nad dziedzictwem kulturowym, przeszłością i pamięcią regionów Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Działalność Ośrodka koncentruje się na badaniu i upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego i przeszłości regionalnej, wzmacnianiu więzi lokalnych społeczności z przeszłością, teraźniejszością i przyszłością ich regionów, poprzez realizację projektów i badań naukowych, konferencji, spotkań i odczytów, wydawanie publikacji i czasopism, wspieranie władz samorządowych w działaniach na rzecz dziedzictwa kulturowego, współpracę ze stowarzyszeniami i innymi ośrodkami naukowymi krajowymi i zagranicznymi.

Portal “Rowerem wokół Ostrołęki”
Portal prezentujący zapomniane miejsca pamięci, związane m.in. z I wojną światową.

Nurtem przewodnim naszych zainteresowań jest tematyka związana z II Wojną Światową, militariami, wojskowością, i historią narodu polskiego, ale nie tylko… Nie chcemy ograniczać naszej działalności żadnymi barierami, staramy się być otwarci na ludzi i na historie które ich dotyczą. Zapraszamy do nas wszystkich tych, dla których historia to coś więcej niż przeszłość do której nie warto wracać.